Shiba Coin Geleceği

Shiba Inu Coin olarak da adlandırılan SHIB merkeziyetçi bir kripto para birimidir. Shiba coin geleceği 2020 yılında çıkarılan ve Shiba Inu adı verilen bir köpeğin resmini kullanan bir kripto para birimidir. Shiba popüler bir Japon köpektir. Aynı zamanda bu köpek internet aleminde de bir meme’idir. Shiba coin, Ethereum blockchain üstüne inşa edilmiş bir ağdır.

Shiba Coin Geleceği
Shiba Coin Geleceği

Ethereum tabanı üzerinde bir ERC-20 token şeklinde işlem görür. SHIB, kullanıcıların da dijital varlık cüzdanlarına transfer yapabilecekleri ve ticaret işlemlerini gerçekleştireceği kripto para birimlerinden birisidir.

Shiba coin, aslında Dogecoin’in (DOGE) adı verilen kripto para biriminin popülerliğinin ardından oluşturuldu ve Dogecoin ile benzer şekilde şaka amacıyla üretilmiş bir kripto para birimi olarak başladı. Fakat Shiba coin, kısa zaman içinde büyük bir topluluk tarafından çok büyük bir ilgi gördü ve değeri de hızla artmaya başladı. SHIB token’ı, kullanıcıların çeşitli alanlarda da kullanabileceği birden fazla özellik sunar.

Shiba coin, bir meme coin olduğundan dolayı yatırım yapmadan önce mutlaka dikkatli olunması gereken yüksek riskli yatırımlardır. Bundan dolayı SHİB coin’i tercih edenlerin sayısı da azdır.

SHIBA Projesi Nedir?

SHIBA Projesi, 500 bin üyesi olan ve kendilerine SHIBArmy adını veren bir topluluk tarafından geliştirilmiştir. Toplulukta bulunan kişilerin de ortak özelliği de Shiba adı verilen Japon kökenli köpekleri sevmeleriydi.

Kapsamlı bir proje üzerine inşa edilen bu kripto para birimi, sıfırdan başlatılarak oluşturulmuş ve tüm gücünü de bu kapsamlı topluluktan almıştır. Kripto para birimlerinin bir topluluk tarafından yönetilmesi anında nasıl bir sonuç ortaya çıkaracağı sorusu, projenin temel dayanak noktalar arasında yer almaktadır.

OKU:  Stx Coin Geleceği

SHIBA coin yorum kısmına bakacak olursak kendilerine Ryoshi adını veren kişi veya kişilerce oluşturulmuş olup piyasa katılımcıları tarafından da 1 USDT’ye kadar yükselmesi beklenmektedir.

Shiba Coin Nereden Alınır?

Shiba ilk zamanlarda yalnız 1-2 borsada alınıp satılabilirken, yeni anlaşmalar yapıldıktan sonra da büyük borsalarda listelenmeye başlamıştır.

Shiba coin almak istediğiniz zaman da geçtiğimiz günlerde koini listelemeye başlayan dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance başta olmak üzere, Poloniex, Uniswap, Huibo, Kucoin gibi birçok kripto para piyasasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kripto paranın kendi borsası olan Shibaswap borsası üzerinden de alınmaktadır.

Günümüzde büyük kripto para birimleri arasında da yer almayı başaran Shiba coin 2025 yılına kadar 1 USDT ve üstüne çıkması bekleniyor.

SHIBA Coin Geleceği 2023

Bir meme coin olarak geliştirilen SHIBA Coin için kripto uzmanları hatta analizciler tarafından yıl sonuna varana kadar değerinin 1 USDT üzerine çıkacağı öngörülmektedir.

Fiyatlarının da çok düşük olmasından dolayı birçok yatırımcının da ilerleyen yıllarda değerlenir düşüncesiyle bu kripto para birimine yönelmektedir. Bu da ilgili coinin hızlı bir şekilde değer kazanmasına yol açmıştır. Buna bağlı olarak Türkiye’de Shiba Coin 1 TL olur mu sorusunu da merak etmektedir.

Bu kapsamda 2023 yılı kapsamında bir dönem için gerçekleştirilmesi beklenen işlem hacmi $300 milyon seviyelerinin altına kadar düşse de, günümüzde de 1 milyar $ seviyelerindedir. Fakat burada yer alan rakamlar, zirveyi gördüğü rakamlardan daha uzaktır.

Buna bağlı olarak ilgili kripto para biriminin de gelecek zamanda nasıl bir performans göstereceğini belirtmek zordur. SHIBA benzeri birden fazla meme coin olsa da SHİBA ve buna benzer DOGE coin en çok tercih edilen coinlerdir.

En popüler kripto para birimlerinden birisi olarak kabul edilen buna bağlı olarak geniş bir hayran kitlesine sahip olan Shiba Inu, kullanımı da günden güne artmaya devam ediyor. Listelenmiş olduğu borsaların sayısı da çok fazla olduğu belirtilmektedir. Kripto para uzmanları tarafından Shiba’nın geleceği açısından yüksek derecede iyimser yorumlar bulunmaktadır.

OKU:  Reef Coin Geleceği

Kripto para sektörünün altın çağını gördüğü seneler 2021 yılları oldu. Bu alanda meme coinler adeta zirve yapmaya başladı. Ancak 2022 yılında beklenen de gerçekleşmedi. Buna bağlı olarak bu sektör belli bir piyasaya teslim oldu. Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan düşüş bu memecoinleri de etkilemeye başladı.

2022 yılı içinde bu tip altcoinler düşmeye başladı. Bundan dolayı bu kripto para birimlerine de yönelim çok azaldı. Günümüzde kripto para piyasasında birden fazla SHİBA coin bulunsa da kimse satmaya yeltenmiyor. Fakat ani bir yükseliş sonucu SHİBA coin’ler tükeneceği için Shiba Coin 2023 yılı için fiyat tahmini olarak bir yükseliş beklenmektedir.

5/5 - (1 vote)
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın