Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kripto para dünyasının en çok kullanılan borsalarından birisi olan Binance’ye her geçen gün yeni kullanıcılar katılır. Yeni kullanıcılar için birden fazla yönerge videosu paylaşan Binance para yatırma nasıl yapılır? Sorusuna dair de bir içerik sunmuştur. Fakat yabancı dilde olduğu için bu içeriği anlamak zor olabilir. Bu yazımızda Binance ve Binance para yatırma işlemine değineceğiz.

Binance Nedir?

Binance, kripto paralarda işlem hacmi bakımından en büyük ve en kullanışlı kripto para alım satım platformudur. CoinMarketCap tarafından alınan verilerine göre 2023 yılında Binance üzerinde yapılan işlemlerin hacmi milyarları geçmiş durumdadır.

Binance hem işlem hacmi hem de kullanıcı sayısı bakımından birden fazla rakibini geride bırakarak ilk sıraları almıştır. Buna bağlı olarak kripto para ile uğraşanların ilk tercih ettiği kripto para borsası Binance’dir. Bunun en büyük nedeni birden fazla kripto varlığı içerisinde barındırması aynı zamanda birçok ülkede de geçerli olmasıdır.

Binance’a Nasıl Üye Olunur?

Günümüzün en güvenilir ve en büyük kripto para borsalarından olan Binance kripto para piyasasına üye olmak için, ilk olarak Binance resmî sitesine giriş yapmalısınız. Burada verdiğimiz bağlantı üzerinden de üyelik oluşturabilirsiniz. Binance hesap oluşturma sonucu para yatırma ve çekme işlemlerinde komisyon indirimi verilmektedir.

Türkiye’de lisanslı bir şekilde faaliyetlerini devam ettiren borsa, BinanceTR adıyla da ülkemizde de faaliyet göstermektedir. Ülkemizde herhangi bir olumsuz durum yaşanmasına karşı ofisleri de bulunmaktadır.

Binance’in Anlamı Nedir?

Kripto para ile uğraşanlar tarafından tercih edilen Binance, Binance’in ne demek olduğu veya kelimenin ne anlama geldiğini de merak etmektedir. Bilindiği üzere finans kelimesinin İngilizce karşılığı “Finance”tır. Binance kurucusu da Binance’in bir Bitcoin ya da kripto para borsası olmasından dolayı Bitcoin’den ve “finance” kelimesinden türeyerek ismini Binance olarak açıklamışlardır.

OKU:  Kraken Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Binance Para Yatırma

Binance Para Yatırma için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Hesap Oluşturma

 • Eğer hala bir Binance hesabınız yoksa, Binance.com adresine giderek bir hesap oluşturmalısınız.
 • Kayıt işleminin ardından hesabınızı doğrulamanız gerekebilir.

Güvenlik

 • Hesap güvenliği için iki faktörlü doğrulamayı (2FA) etkinleştirin. Bu, hesabınıza erişimde ek bir güvenlik katmanı sağlar.

Para Yatırma Adımları:

 • Binance ana sayfasına giriş yapın.
 • Sayfanın üst kısmında bulunan “Cüzdan” ya da “Wallet” sekmesine tıklayın.
 • “Para Yatırma” ya da “Deposit” seçeneğini seçin.
 • Yatırmak istediğiniz kripto parayı veya fiziki parayı (örneğin, TRY, USD, EUR vb.) seçin.
 • Eğer kripto para yatıracaksanız size bir adres gösterilecektir. Bu adrese kripto paranızı göndermelisiniz. Eğer fiziki para yatıracaksanız, size belirli banka bilgileri veya diğer ödeme yöntemleri gösterilebilir.
 • Yatırma işleminizi tamamlayın.

Bekleyin

 • Gönderdiğiniz kripto paraya veya ödeme yönteminize bağlı olarak para yatırma işlemi birkaç dakika ila birkaç saat sürebilir.
 • İşleminizin durumunu Binance cüzdan bölümünden takip edebilirsiniz.

İşlem Onayı

 • Yatırma işlemi tamamlandığında, Binance size bir onay e-postası gönderecektir.

Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Binance’e üzerinden para yatırmak için ilk yapmanız gerekenler Binance üye olmak olacaktır. Binance üye olurken mutlaka kendi bilgilerinizi girmelisiniz.

1. Adım: Binance ve Binance TR hesabı açma

Eğer Binance hesap bağlantısı üzerinden üyelik açmalısınız.

2. Adım: Adım 2: Binance TR’ye para yatırma ve coin alma

Binance global borsanın yanı sıra Binance TR olarak da ayrı bir uygulaması bulunmaktadır. Binance hesabınız ile Binance TR’ye de giriş yapabilirsiniz. Hesabınızı açtıktan sonra kimlik doğrulama işlemini yaptıktan sonra Binance TR hesabına banka üzerinden Türk Lirası (TRY) yatırabilirsiniz.

Binance TR üzerinden yatırma kısmında kullandığınız herhangi bir banka üzerine EFT ve havale yöntemiyle para gönderim işlemi yapabilirsiniz.

OKU:  BtcTurk Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Yalnız kendinize ait bir bankadan EFT veya havale ile para yatırmanız mümkündür. Aynı zamanda ATM ya da kart ile para yatırmak mümkün değildir.

Binance TR üzerinden para yatırma işlemini yapmak için ilk olarak profil kısmına giriş yapmalısınız ardından burada yer alan TR simgesine tıkladıktan sonra yatırmak istediğiniz miktarı yazınız. Bir sonraki sayfada Binance TR uygulaması tarafından verilen IBAN’ı kopyalayınız.

Kullandığınız bankanın uygulamasına giriş yaptıktan sonra IBAN’ı yazınız. Ne kadar göndermek istiyorsanız miktarı giriniz. Ardından gönder tuşuna bastıktan sonra para aktarılmış olacaktır.

Binance üzerinden para yatırma işlemi iki ile üç dakika içinde bankadan bankaya değişkenlik göstermektedir.

Binance para yatırma işleminin ardından kripto varlık almak için uygulamada yer alan varlık satın al bölümüne tıklayınız. Burada hangi kripto varlığı almak istiyorsanız seçiniz. Kaliteli ve güveniliri kripto para piyasası Binance TR üzerinden dilediğiniz şekilde kripto varlık alabilirsiniz.

Oyla
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın