Kraken Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kraken Para Yatırma Nasıl Yapılır? – Kripto para piyasasındaki en eski ve en güvenilir kripto para platformlarından birisi olan Kraken Amerika merkezli olup USD, EUR ve JPY gibi birden fazla para yatırma seçeneklerine sahiptir. Kraken kripto varlık platformu 2013 yılından itibaren kullanıcılara en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Kraken kendi bünyesinde birden fazla farklı kripto para birimi kullanılarak işlem sunmaktadır. Bunun yanı sıra yatırım faaliyetlerinin daha kolay sürdürülebilmesi açısından birçok ülkede kullanıcılarına hizmet sunmaktadır. Bundan dolayı tüm dünyada güvenilir platformlar içinde bulunur.

Kraken Borsası Güvenilir mi?

Kraken kripto para piyasası işlem hacmi açısından en büyük borsa sıralamasında 5. Sırada bulunmaktadır. Bu sıralama ayrıca kullanıcı deneyimlerine göre de şekillendiğinden dolayı güvenlik ve kullanıcı desteği bakımından da olumlu olarak değerlendirilmektedir.

Günümüzde borsa skoru 8.5 üzer olan platform, kullanıcı odağı ilk sırada olmak üzere sistem içi güvenliği için birden fazla önlem almaktadır. Kraken aynı zamanda kullanıcıların sorunlarına çok kısa sürede cevap vermektedir.

Kraken Nerenin Borsası? Türkiye’de Yasal mı?

Kraken kripto para platformu 2013 yılında ABD merkezli olarak kurulmuştur. Kurucusu ve ortaklarından birisi olan Jesse Powell önderliğinde 10’dan fazla ülkede ve farklı dilde hizmet vermektedir. Kraken, Türkiye dahil yüzden fazla ülkeden kullanıcılara hizmet veriyor.

Türkçe dil desteğinin de bulunduğu Kraken kripto para platformu Kraken’in hizmet vermediği veya kısıtlı hizmet verdiği Afganistan, Küba ve Irak gibi çeşitli ülkeler bulunuyor. Bu ülkeler arasında Türkiye bulunmuyor.

Yani Kraken’i Türkiye’den sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Kraken’e üye olup kimlik doğrulama işlemi yapabilir ve para yatırabilirsiniz. Ayrıca Kraken’de Türkçe dil desteği de bulunuyor. Kraken kripto para platformunun hizmet vermediği ya da kısıtlı hizmet verdiği Afganistan, Küba ve Irak gibi çeşitli ülkeler yer almaktadır.

OKU:  BtcTurk Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Kraken’i Türkiye’den sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Kraken’e üye olduktan sonra kimlik doğrulama işlemi yapabilirsiniz.

Kraken Borsası Nasıl Kullanılır: Kraken Kayıt Olma

Kraken borsasına nasıl kaydolunur? Açısından aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

  • Kraken TR sayfası üzerinden “Hesap oluştur” kısmına tıklayın.
  • Karşınıza çıkan sayfada istenen bilgileri girin ardından “Hesap oluştur” sekmesine tıklayın.
  • Kraken’e kaydolma işlemi içi kullanılan e-posta adresinizi doğrulayın.
  • Kraken uygulamasında işlem yapmak için herhangi bir kimlik doğrulama uygulaması ya da doğrulama işlemini tamamlamış olmanız gerekir.
  • Bir sonraki sekmede kayıt süreciniz tamamlanmış olacaktır.

Kraken Kimlik Doğrulama

Kraken hesabını oluşturma işleminin ardından” get verified” veya Türkçe adıyla ”kimliğinizi doğrulatın” kısmından borsa üzerinden kimlik doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Kraken hesap üzerinden kimlik ve adres bilgilerini girdikten sonra orta düzeye doğrulama işleminden sonra para yatırma ya da çekme limiti günlük 100 bin dolar aylık ile 500 bin dolar arasında değişkenlik gösterecektir.

Kraken Para Yatırma Nasıl Yapılır
Kraken Para Yatırma Nasıl Yapılır

Kraken Para Yatırma

Kraken para yatırma işlemi, Kraken hesabınız üzerinden kimlik doğrulama işleminin ardından hesabınıza bankadan USD, EUR ve GBP ver benzeri para birimleri üzerinden yatırabilirsiniz. Kraken kripto para piyasasına para yatırma işlemi için ilk olarak funding ya da Türkçe adıyla fonlama sayfası üzerine giriş yapmanız gerekiyor.

Burada ”deposit” yazan kısma tıkladıktan sonra banka bilgilerini alabilir ya da banka hesabınız üzerinden Kraken hesabınıza para yatırabilirsiniz.

Ülkemizdeki kullanıcıların Kraken hesaplarını açtıklarında doğrudan dolar yatırma işlemi yoktur fakat burada Euro yatırabilirsiniz.  Güncel bir şekilde Kraken hesabınız kısmında USD yatırma seçeneği açık da görülebilir. Bu işlemi Kraken’de fonlama (funding) kısmından kontrol edebilirsiniz. Kraken üzerinden dolar yatırma işlemi şu sıralar kapatılmıştır, bundan dolayı bu platform üzerinden dolar gönderimi yapılmamaktadır.

Oyla
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın