Türk Kripto Para Borsaları

Türk Kripto Para Borsaları – Kripto varlıkların ortaya çıktığı ilk günden beri birden fazla Türk kripto para platformu kurulmuştur. Bu kripto para borsalarının bir kısmı günümüzde varlığını devam ettirse de bazıları da sırra kadem basmıştır. Özellikle son yıllarda Türk kripto para borsaları bakımından bir artış söz konusudur.

Kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Bundan dolayı piyasaya girmek isteyen yeni yatırımcılar alım satım yapmak istedikleri borsa arayışına giriyorlar. Ancak yabancı ve uluslararası borsalar yeni başlayan kişileri zor duruma sokuyor. Bunun dışında Türk ve daha basit sayılabilecek borsalar içinde yatırım yapmaya başlamak hem piyasayı anlamak açısından çok önemlidir.

Türk Kripto Para Borsaları: Paribu

Türk kripto borsaları içinde en yüksek hacmi içinde bulunduran ve yıllardır piyasada yer alan Paribu kripto para borsası hem çeşitliliği hem de güvenilirliği sayesinde birden fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. 2.5 Milyar Türk lirasından daha fazla market hacmi bulunmaktadır.

Bu denli büyük bir kripto para piyasası içinde onlarca kripto para içinden istediğin şekilde işlem yapabilir ya da kolay ara yüzünden dolayı alım satım işlemlerini çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda para yatırma ve para çekme işlemlerinin de hızlı ve en düşük işlem ücretleri ile gerçekleşmesi gerekir.

Türk Kripto Para Borsası Bitexen

Bitexen yeni bir kripto para borsası olmasına rağmen daha şimdiden birden fazla kişinin güvenini kazanmayı başarmıştır.

İçinde diğer kripto para borsalarının dışında daha az çeşitlilik barındırmasına karşın sahip olduğu grafikler ya da hatırı sayılır hacmiyle beraber yeni başlayan kişiler için oldukça kullanışlı bir borsadır. Aynı zamanda Bitexen tarafından üretilen ve sunulan Exen Coin’in de değeri her geçen gün artmaktadır.

OKU:  Coinbase Exchange Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Türk Kripto Para Borsaları: BTCTürk

Türkiye’nin ilk kripto para borsası olan BTCTürk’te ilk gün ki üye sayısını halen koruyor durumda, BTCTürk, Bitcoin ticaretin gerçekleştirilmesi amacıyla oluşturulmuştur. Geçen zaman içinde hacmini ve kripto para çeşitliliğini arttırmaya devam etti. Ayrıca Türkiye’nin de en güvenilir kripto para borsalarından birisi olarak tercih edilmektedir.

Türk Kripto Para Borsası Icrypex

2018’de tamamen kendi altyapısına bağlı bir şekilde kurulan ve elit yatırımcılar tarafından tercih edilen Icrypex, çokça güvenilir bir imaj çizmesiyle bilinmektedir.

Özellikle uzun vadeli yatırımcılar için çokça tercih edilen bu platformda çok fazla kripto para bulunmamaktadır. Ancak birden fazla döviz ile alım satım yapmayı sağlamaktadır. Basit ve anlaşılır grafikler sade bir arayüze sahiptir. Bu yönüyle çok kullanışlı bir yapıya sahiptir.

Türk Kripto Para Borsaları
Türk Kripto Para Borsaları

Türk Kripto Para Borsaları: Koinim

Düşük hacim, az çeşitliliğe ve yıllardır değişmeyen konseptiyle Koinim piyasada uzun süredir bulunduğundan dolayı güvenilirliği sorgulanmayan bir yapıya sahiptir.

Koinim borsası, yüksek kripto para değerlerine sahip kripto paraları almak açısından oldukça kullanışlı ve basit bir yapıya sahiptir.

En eski Türk Borsaları içinde yer alan Koinim borsası, yıllardır hem çizgisini hem de market hacmini korur. Çok basit bir ekran üzerinde yalnız birkaç tuşa basıp alım satım yapılabilir.

Türk Kripto Borsası Bitci

2018 yılında Bodrum’da kurulan Bitci, günümüzde halen faaliyetlerini devam ettirmektedir. Birden fazla şirketi tek çatı altında birleştiren bu platformun kendine özgü kripto parası, NFT’leri ve cüzdanları bulunmaktadır. Dünyanın birçok ülkesinde de faaliyetlerini devam ettiren Bitci günümüzde de en çok tercih edilen kripto borsalar arasında yer almaktadır.

Türk Kripto Para Borsaları: Bithesap

Sadece Bitcoin ve Litecoin bulunduran Bithesap’ta aynı Bitci gibi Muğla Bodrum’da kurulmuştur. Yalnız iki adet kripto paranın işlemesini sağlayan bu kripto para platformu da en çok tercih edilen borsalar arasında yer almaktadır. Türk Kripto Para Borsaları arasında güvenilir bir yere sahip olduğu bilinmektedir.

Oyla
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın