Paribu Para Yatırma Nasıl Yapılır (Detaylı Anlatım)

Paribu Para Yatırma Nasıl Yapılır (Detaylı Anlatım) – Paribu, Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından biridir ve ülkemizde milyonlarca kullanıcı Paribu ile kripto para yatırımlarını yönetmektedir. Özellikle daha önce Paribu para yatırma işlemi gerçekleştirmemiş olan kişiler, hesaplarına nasıl para yatırabileceklerini merak etmektedir.

Paribu para yatırma nasıl yapılır? Sorusu da bu hususta sıkça sorulurken, yazımızda Paribu’ya para yatırma işlemlerini ve merak edilenleri detaylı bir şekilde ele alıp anlatacağız.

Paribu Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Paribu’ya para yatırma nasıl yapılır? Sorusuna yanıt olarak; Paribu kullanıcıları birkaç basit adım ile oldukça kolay ve hızlı bir şekilde Paribu hesaplarına banka hesapları veya çeşitli alternatif para yatırma yöntemleri üzerinden para yatırma işlemi gerçekleştirebilmektedir.

Paribu’ya para yatırmak için sırasıyla takip edilmesi gereken adımlar detaylı olarak şöyledir.

 • Öncelikle Paribu resmi web sitesine gidin ve ana sayfanın sağ üst kısmında bulunan “Giriş Yap” butonuna tıklayarak hesabınıza giriş yapın.
 • Paribu hesabınıza giriş yaptıktan sonra ana sayfanın yine üst kısmında bulunan “Cüzdan” seçeneğine tıklayın.
 • Ardından burada yer alan “TL Yatır” butonuna tıklayın.
 • Burada para transfer etmek istediğiniz Paribu hesabınızı seçin.
 • Ardından açılan ekranda banka havale/EFT işleminde kullanacağınız bilgiler görüntülenecektir.
 • Burada yer alan IBAN ve alıcı adı bilgilerini kopyalayarak işlemi gerçekleştirecek olduğunuz bankanın mobil uygulamasına veya şubesine gidin.
 • Verilen bilgileri kullanarak seçtiğiniz banka üzerinden Havale/EFT seçeneğini seçerek IBAN adresini yapıştırın ve alıcı adını doğru bir şekilde yazın.
 • Yatırmak istediğiniz tutarı da belirledikten sonra işlemi gerçekleştirin.
OKU:  Coinbase Exchange Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Ayrıca Paribu para yatırma işlemini “Cüzdan” bölümünde “Türk Lirası” seçeneğini seçerek de kolayca yapabilir, sunulan diğer alternatif yöntemleri de tercih edebilirsiniz.

Paribu’ya Nasıl Para Yatırılır?

Paribu’ya nasıl para yatırılır? Sorusu için kişiler özellikle ülkemizdeki tüm bankalar üzerinden gerek mobil uygulama gerek banka şubeleri aracılığıyla Paribu para yatırma işlemlerini limitsiz bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

Kişilerin para yatırma işlemleri için dikkat etmesi gereken en önemli nokta ise Paribu üzerinden paranın yatırılacağı IBAN ve alıcı adını öğrenmektir. Bu işlemi gerçekleştirdikten sonra kişiler normal bir para gönderme işlemi gibi bankalarının mobil uygulaması üzerinden IBAN adresini yapıştırarak ve alıcı adını yazarak dilediği tutarı Havale/EFT yöntemiyle Paribu hesabına aktarabilmektedir.

Paribu Para Yatırma IBAN

Paribu para yatırma IBAN kullanılarak da kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Paribu’ya IBAN kullanarak para yatırmak için takip etmeniz gereken adımlar ise şöyledir.

 • Paribu hesabınıza giriş yaptıktan sonra “Cüzdan” menüsünden “Türk Lirası” sekmesini seçerek “TL Yatır” butonuna tıklayın.
 • Karşınıza çıkan banka seçenekleri arasından hesabınızdan para yatırmak istediğiniz bankayı seçerek para yatırmak istediğiniz Paribu hesabını seçin.
 • Ardından açılan sayfada havale/EFT işlemi için kullanacağınız IBAN ve Alıcı Adı bilgilerini görebilirsiniz.
 • Paribu’nun sağladığı bu IBAN numarasını ve alıcı adını kopyalayın.
 • IBAN bilgilerini aldıktan sonra, kendi banka hesabınıza gidin ve bu IBAN ile bir banka havalesi yapın.
 • Havale için Paribu’nun belirttiği alıcı adını mutlaka doğru bir şekilde “Paribu Teknoloji Anonim Şirketi” veya “Paribu Teknoloji A.Ş” olarak yazın.

IBAN ile banka havalesi yaparak Paribu para yatırma işlemini bu adımlarla kolayca gerçekleştirebilirsiniz

Paribu Atm’den Para Yatırılır Mı?

Paribu atm’den para yatırılır mı? Sorusu, pek çok Paribu kullanıcısının merak ettiği sorulardan biridir. Paribu hesabınıza ATM üzerinden para transfer etmeniz mümkündür. ATM ile Paribu IBAN’ına gerek kartsız gerek kartlı işlemlerle para yatırılabilmektedir.

OKU:  Türk Kripto Para Borsaları

Kişilerin bu işlemi mutlaka adlarına kayıtlı vadesiz TL hesabı üzerinden gerçekleştirmesi gerekmektedir. Herhangi bir sorun olmaması durumunda ATM üzerinden gelen para transferi bankanın ve Paribu’nun politikaları doğrultusunda en geç birkaç gün içerisinde hesabınıza yansıtılmaktadır.

Paribu Hangi Banka İle Çalışıyor?

Paribu hangi banka ile çalışıyor? Sorusuna yanıt olarak; Paribu’nun çalıştığı oldukça fazla banka bulunmaktadır. Şu bankalarda adına kayıtlı vadesiz TL hesabına sahip olan kişiler Paribu para yatırma ve çekme işlemlerini 7/24 gerçekleştirebilmektedir.

 • Akbank
 • Ziraat Bankası
 • Vakıfbank
 • Fibabanka
 • Yapı Kredi
 • Türkiye Finans Bankası
 • İş Bankası
 • Şekerbank

Çalışılan bu bankaların haricinde farklı bankalar üzerinden yapılacak olan transferler ise EFT kurallarına tabi olmakta ve bu durumda kişilerin para yatırma ve çekme işlemleri banka tarafından talimatı takip eden ilk iş gününde gerçekleştirilebilmektedir.

Paribu Garanti Bankası Para Yatırma

Paribu’ya Garanti Bankası üzerinden para yatırmak isteyen kişiler, Garanti Bankası’nın mobil uygulaması üzerinden veya bir Garanti şubesine giderek bu işlemi gerçekleştirebilmektedir. Kişilerin öncelikle Paribu hesaplarına giriş yapması ve “Cüzdan”, “TL Yatır” adımlarını izlemesi gerekmektedir.

Para yatırmak istediği Paribu hesabını seçen kişiler, ardından Paribu’nun belirtmiş olduğu IBAN ve alıcı adını kopyalayarak Garanti Bankası mobil uygulamasına girmelidir. Mobil uygulama üzerinden Havale /EFT seçeneğini seçen kişiler kopyaladığı bilgileri ilgili alanlara yapıştırmalıdır.

Ardından kişiler, kendi adlarına vadesiz TL hesaplarını seçerek yatırmak istedikleri tutarı girip para yatırma işlemini gerçekleştirebilmektedir. Paribu Garanti bankası para yatırma adımları kısaca böyledir.

paribu para yatırma
paribu para yatırma

Enpara Paribu Para Yatırma

Enpara Paribu para yatırma işlemi de pek çok kişi tarafından merak edilse de diğer tüm bankalar gibi Enpara kullanıcıları da aynı adımları takip ederek işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilmektedir.

Öncelikle Paribu hesabından “Cüzdan” ve “TL Yatır” adımlarını izleyip Paribu IBAN ve alıcı bilgilerini öğrenen kişiler, Enpara mobil uygulamasına girip para yatırma işlemini bu bilgileri yapıştırarak gerçekleştirebilmektedir.

OKU:  Bedava Kripto Para Veren Siteler

Enpara bu para yatırma işlemi için herhangi bir komisyon da talep etmemekte ve kişiler bu nedenle Enpara’yı sıkça tercih etmektedir.

Yapı Kredi Paribu Para Yatırma

Yapı Kredi Mobil uygulamasını kullanarak veya size en yakın Yapı Kredi şubesine giderek kolayca Yapı Kredi Paribu para yatırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mobil uygulama üzerinden Havale/EFT bölümüne gelip IBAN bilgisini ve alıcı adını tamamen doğru yazarak dilediğiniz tutarda Paribu para yatırma işlemini anında gerçekleştirebilirsiniz.

Paribuya En Fazla Ne Kadar Para Yatırılır?

Paribu’ya para yatırmak isteyen yatırımcıların merak ettiği sorulardan bir diğeri ise Paribuya en fazla ne kadar para yatırılır? Sorusu olmakta ve kişiler platformun para yatırma işlemleri için belirlemiş olduğu üst limitleri öğrenmek istemektedir.

Paribu’da TL yatırma işlemleri için herhangi bir üst limit bulunmamakta ve kişiler dilediği miktarda Türk Lirası’nı Paribu hesaplarına limitsiz bir şekilde yatırabilmektedir.

Paribu Para Yatırma Gecikmesi

Paribu, ülkemizdeki en popüler ve en güvenilir kripto para borsalarından biri olsa da özellikle Paribu kullanıcılarının bazı durumlarda maruz kaldığı ve şikayet ettiği konulardan biri Paribu para yatırma gecikmesi olmaktadır.

Özellikle yoğun işlem zamanlarında kişilerin yatırmak istedikleri para Paribu hesaplarına birkaç günün ardından yatırılabilmektedir. Normal şartlarda havale ile yapılan para yatırma işlemleri yoğunluk durumuna göre mümkün olan en kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir.

EFT ile yapılan para yatırma işlemlerinde ise bankaların mesai saatleri içerisinde bu talepler işleme alınmakta ve kişilerin özellikle akşam saatlerinde yaptığı para yatırma işlemleri bir sonraki güne sarkabilmektedir.

Kişiler, Paribu para yatırma konusunda hesaplarına paranın geçmesinde sorun yaşaması ve uzun sürmesi halinde Paribu Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilmektedir.

5/5 - (2 votes)
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın