Coinbase Exchange Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Coinbase Exchange Para Yatırma Nasıl Yapılır? – Türkiye’de en çok kullanılan kripto para yatırım platformlarından birisi olan Coinbase, hem slot işlemlerinde hem de kripto alım satım işlemlerinde güvenilir bir limandır. Buna bağlı olarak Coinbase Exchange para yatırma nasıl yapılır? Sorusu da merak edilmektedir.

Coinbase Exchange, çok geniş bir işlem hacmine sahip kripto para borsaları arasında yer alır. 2012 yılında kurulmuş bir kripto para platformudur.

Coinbase Exchange Nedir?

2008’de Bitcoin ile başlangıç yapan kripto para kullanımı, kripto para birimlerinin artmasıyla yeni bir çağın kapısını aralamıştır. Bu gibi bir durumda birden fazla ihtiyaca uygun olarak yönetilmektedir. Kripto para varlıklarının yaygınlaşması ile, yatırımcıları da artmış ve dünyanın dört bir yanında etkisini göstermeye başlamıştır.

Coinbase Exchange, 2012’de Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından San Francisco, California, ABD’de kuruldu.

Coinbase Exchange, geniş bir kripto para varlık yelpazesine, yardım içeriğine sahiptir. Burada deneyimli kripto yatırımcıları üzerinden en gelişmiş ticaret araçlarını da sağlamaktadır.

Coinbase Exchange, dünyada Binance’dan sonra en büyük kripto para borsalarından biridir. Kripto para birimlerini satın almak, depolamak ya da satmak için her yönüyle sağlam bir platform olarak kullanılabilmektedir. Özellikle yeni başlayanlar için eğitim videoları içermesi de avantajlı bir faktördür.

Coinbase Exchange Nasıl Kullanılır?

Coinbase Exchange’den alım satım yapmak isteyenlerin ilk yapması gereken bir Coinbase hesabı açmaktır. Hesap açma işlemi tamamlandıktan sonra doğrulama işlemi de yapılmalıdır.

Aynı zamanda kripto para da güvenliğe önem veren Coinbase kullananlar iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmesi gerekir. Daha sonra uygulamanın kullanım durumuna bağlı olarak borsa hesabına bir banka ya da kredi kartı bağlanmalıdır.

OKU:  Bedava Kripto Para Veren Siteler

Banka hesabından yapılan işlemler 2 ile 4 gün arasında bir gecikme yaşatabilmektedir. Bundan dolayı kredi kartı kullanımı daha çok tercih edilmektedir. Bunun dışında kredi kartı ile yapılan işlemler hızlıca gerçekleşmektedir. Coinbase’de işlem limiti kredi kartında haftalık 200 dolar ile banka kartında yapılacak işlemlerde de haftalık 2.500 dolar olarak yapılmaktadır.

Coinbase Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Coinbase Exchange üzerinden para yatırma işlemi çok hızlı gerçekleşir. Kripto para göndermek için ilk olarak alıcının cüzdan adresine ihtiyacınız bulunmaktadır. Burada cüzdan adresi, bir banka hesap numarasını içeren uzun bir karakter dizesidir. Burada yer alan adres kripto paranın hangi bölüme gitmesi gerektiği hakkında bilgi verecektir. 

Kripto cüzdan adresleri uzun rakamlardan oluştuğundan dolayı genelde kripto para uygulamanızla taramanız gereken bir QR kodu olarak da belirir. 

Cüzdan adresini kopyalamanın ardından kripto cüzdanınızı açınız. Burada cüzdan adresini girmeniz ve ne kadar kripto göndermek istediğinizi de seçmeniz gerekmektedir.

Kripto para gönderme işleminde “yakıt ücreti” kapsamında küçük bir ücret alınır. Fakat bu ücret genelde havale ya da Western Union gibi yöntemlerden daha düşük bir ücrettir.

Coinbase Exchange Para Yatırma Nasıl Yapılır?
Coinbase Exchange Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Coinbase Kripto Para Platformuna Tarayıcı ve Mobil Üzerinden Nasıl Para Gönderilir?

Coinbase Exchange kripto para platformu üzerine para gönderme işlemi şu şekilde olur;

Tarayıcı üzerinden;

  • Tarayıcı üzerinden Coinbase resmi sitesine giriş yapınız.
  • Oturum açmak için kimlik bilgilerinizi girin.
  • Giriş yaptıktan sonra hesabınızın ticaret bölümüne giriş yapmak için “Ticaret” kısmına tıklayın.
  • “Cüzdan Bakiyesi”nin altında bulunan “Para Yatırma” sekmesine tıklayın. “Cüzdan Bakiyesi” sekmesi, sol tarafta görülecektir.
  • “Para Birimi Türü” kısmına tıklayın ardından açılır menüden “USD” seçeneğini seçin.
  • “Banka Havalesi”ni seçin. Daha sonra, aktarımı başlatmanızı sağlayacak size özgü bir kişisel hesap numarası çıkacaktır.
OKU:  Paribu Para Yatırma Nasıl Yapılır (Detaylı Anlatım)

Bu şekilde Coinbase tarayıcı üzerinden para gönderim işlemini tamamlamış olacaksınız.

Oyla
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın