BtcTurk Para Yatırma Nasıl Yapılır?

BtcTürk para yatırma nasıl olur? BtcTurk Türkiye merkezli ilk kripto para borsalarından bir tanesidir. 2013 yılında kurulmuş olup bu bakımdan Türkiye’nin en eski kripto borsası olarak tanınmaktadır. Faaliyet gösterdiği alan bakımından Türkçe olup, kolay bir kullanım arayüzüne sahiptir.

Bu sistemi kullanarak kripto para birimler üzerine yatırım yapmayı düşünüyorsanız para yatırma, para çekme ve limitler gibi konuları bilmeniz gerekir. Bu yazımız sizi konu üzerine bilgilendirmek için hazırlanmış olup yatırım önerisi değildir.

BtcTurk Para Yatırma Nasıl Yapılır?

BtcTurk para yatırma nasıl yapılır? özellikle bu sistemi ilk kez kullanılacak kişiler için oldukça önemlidir. Bunu adım adım yapmak istiyorsanız şu şekildedir:

 • Para yatırma bölümüne bastığınız zaman hesabınıza ne kadar para yatıracak olduğunuzu girebilirsiniz.
 • Para yatırma işlemlerinde EFT ve Havale seçeneği dışında, Papara ile de para yatırma/çekme seçeneği vardır.
 • Yatırmak istediğiniz tutar girildikten sonra, hesap bilgilerine para aktarımını gerçekleştirilirse, birkaç dakika içerisinde hesabınıza para geçer.
 • EFT Saatleri dışında BtcTurk para yatırma yapılırsa, süre biraz uzayabilir.
 • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra alt taraftaki görselde açılış sayfası sizi karşılar.
 • Sayada sol üstte yer alan menüden BTC, LiteCoin, Ethereum ya da farklı bir kripto para birimi seçilir
 • Ardından ne kadarlık alım yapılacaksa, TRY kısmına bu yazılır ve Alış Emri Gir butonu kullanılır.
OKU:  OKX Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Bu adımları takip ettikten satış emri o anki fiyattan kısa sürede yapılır.  Ayrıca şunları da bu konuyla ilgili olarak bilmeniz önerilmektedir:

 • BtcTurk veya Pro mobil uygulaması bulunuyorsa, yatır ve çek ekranından yatırma işlemleri yapılabilir.
 • Yatırma bölümünde Türk lirası üzerine tıklanarak, Türk lirası yatırabileceğiniz banka bilgisine ulaşılabilir.
 • Söz konusu bilgileri kopyalayarak, banka internet ya da mobil şubesinden işlem yapılabilir.

Akbank hesabınız bulunuyorsa Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş. Akbank Türk Lirası hesabına, resmi tatil günleri de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat havale ile yatırma işlemleri aynı gün hesaba yansır. Türkiye İş Bankası mobil bankacılık aracılıyla, İŞCEP üzerinden ödeme yap, kripto platformlara para aktarma menüsünden BtcTürk seçilebilir.

Ardından resmi tatil günleri de dahil olmak üzere, 7 gün 24 saat ödeme olacak işlemler aynı gün hesabınıza yapılabilir. Bunun yanı sıra Ziraat Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi gibi bankalar üzerinden de işlem yapılabilmektedir.

BtcTürk Para Çekme Nasıl Olur?

Para çekme işlemleri kadar BtcTürk para çekme işlemi de önemlidir. Özellikle sistemi yeni kullanacak olan kişiler, bunun nasıl olduğunu bilmeyebilir. Temel olarak bu konu aşağıda olduğu gibi özetlenebilir:

 • BtcTurk hesabı üzerinden Donanım Cüzdanı, mobil cüzdan ya da farklı bir platforma transfer için öncelikle üye girişi yapılır.
 • Bitcoin cüzdanı bağlantısına tıkladıktan sonra para çekme ekranına ulaşılır.
 • Bitcoin çekme adresini tanımlamak için Çekmek İstediğiniz Adres alanındaki Yeni Adres Tanımla üzerine basılır.
 • Sonra karşınıza gelen pencerede minimum 5 harflik kayıt adı belirtin ve sonra Bitcoin adresini kutusuna yapıştırın. Ancak bunun birebir doğru olduğundan emin olun.
 • 2 aşamalı doğrulama kodunu girin
 • SMS ile gelen ya da Authenticator uygulamasında üretilen 6 haneli kodu girerek tanımla üzerine tıklayın.
 • Adres tanımlanama ardından çekmek istenen adres listesinden, çekme adresini seçin. Tutarı yazın. İsterseniz kutu içindeki artı butonuna yahut kutu üstündeki BTC bakiyesine tıklayarak tüm bakiyenizi çekmek istenen tutar kutusuna aktarmak mümkündür.
OKU:  Kraken Para Yatırma Nasıl Yapılır?

BtcTürk para çekme isteği gönder üzerine tıkladıktan sonra cüzdan şifresini girmek gelir. Hesabınızı aktif hale getirirken belirtilen 6 haneli şifreyi girdikten sonra, onayla üzerine tıklamak yeterlidir. Çekme isteği de böylece aktarılır. E-mail adresine gelen onay mesajında bulunan Bitcoin adres ve tutarı kontrol ettikten sonra çekme işlemini onayla kullanıldıktan sonra, çekme talebi kuyruğa alınır.

Bundan sonra transfer durumunu Bitcoin cüzdanı üzerinden Bitcoin çek ekranından takip edilebilir. İşlem yapıldığı zaman işlem sütununda mevcut simgeye dokunarak, Bitcoin blok zincirinden işlem dökümüne ulaşmak mümkündür.

BtcTürk Para Çekme Limitleri

BtcTürk para çekme nasıl yapılır genel anlamda yukarıda olduğu gibidir. Ancak bankalara göre belirli çekme limitleri olduğunu da bilmek gerekir. Bunlar genel hatları ile aşağıdan tek tek incelenebilir.

Akbank ile Para Çekme

BtcTürk hesabınızdan Akbank içerisinde adınıza açılan TL hesabına, resmi tatil günleri de dahil olmak üzere 7 gün 24 saat yapılacak 10 TL ve üzeri para çekme işlemleri aynı gün yapılır.

Denizbank ile Para Çekme

BtcTürk hesabından Denizbank içerisinde adınıza açılan TL hesabına gerçekleştirilecek 10 TL ve üzeri ara çekme talepleri EFT saatleri içinde, yani 09:00 ile 16:45 arasında yapılır.

Fibabanka ile Para Çekme

BtcTürk hesabından Fibabanka içerisinde adınıza açılan TL hesabına gerçekleştirilecek 10 TL ve üzeri ara çekme talepleri EFT saatleri içinde, yani 09:00 ile 16:45 arasında yapılır.

Türkiye İş Bankası ile Para Çekme

BtcTürk hesabından Türkiye İş Bankası’nda adınıza açılmış olan TL hesabına, resmi tatil günlerini de kapsamak üzere 7 gün 24 saat gerçekleştirilecek 10 TL ve üzeri para çekme talepleri aynı gün yapılır.

Vakıfbank ile Para Çekme

BtcTürk para çekme nasıl yapılır diyorsanız, Vakıfbank içinde adınıza açılmış TL hesabına BtcTürk hesabınızdan resmi tatil günleri de dahil 7 gün 24 saat 10TL ve üzeri para çekme talepleri aynı gün içinde yapılır.

OKU:  Binance Para Yatırma Nasıl Yapılır?

Yapı & Kredi ile Para Çekme

Yapı & Kredi içerisinde adınıza açılan TL hesabına, BtcTürk hesabından resmi tatil günleri de dahil 7 gün 24 saat yapılacak 10 TL ve üzeri çekme talepleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilir.

Ziraat Bankası ile Para Çekme

Ziraat Bankasında adınıza açılan TL hesabına, BtcTürk hesabınızdan resmi tatil günlerini de kapsamak üzere 7 gün 24 saat yapılacak 10 TL ve üzeri para çekme talepleri aynı gün içerisinde yapılır.

FAST ile Para Çekme

TCMB, yani Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nca sunulan FAST -Fonların Anlık ve Sürekli Transferi- ödeme sistemiyle FAST ödeme sistemine dahil bankalardaki hesabınıza BtcTürk’ten FAST limitleri çerçevesinde, para çekme talepleri 7 gün 24 saat yapılabilir.

Diğer Bankalara EFT ile Para Çekme

BtcTürk hesabından Akbank, Türkiye İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası dışında Türkiye’deki adınıza açılmış herhangi bir bankadaki TL hesaplarına mesai saatleri içinde gerçekleştirilen 10 TL ve üzeri EFT’yle para çekme işlemleri aynı gün içinde gerçekleşir.

BTC Nasıl Kullanılır?

BtcTürk ile para yatırma nasıl yapılır, çekme nasıl olur ve çekme limitleri ne kadar genel anlamda yukarıda olduğu gibidir. Platform içinde basit al-sat ve gelişmiş al-sat üzere iki farklı kısım görülür. Gelişmiş al-sat bölümünde sol tarafta alım ve satım işlemlerinin olduğu çiftler fark edilebilir. İşlem çiftleri üzerine tıklandığında ise söz konusu sayfada işlem çiftine dair grafik, son işlem, emir defteri ve derinlik tablosu gibi konular gözlemlenebilir.

BtcTürk içinde her işlem çiftine tıklandığında, bir emir defteri görülür. Bu kullanıcının girmiş olduğu alım & satım emirlerinden meydana gelir. Piyasa bölümünden ya da limit kısmından ise işlem emri girilebilir. Piyasa bölümünde fiyat belirlemek gerekmez. Örnek olarak piyasa bölümünden

Oyla
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın