Solana Coin Geleceği

Solana gerek kripto para piyasasında gerekse de yazılım kaynaklı olmasından dolayı birçok kripto para yatırımcısı tarafından tercih edilmektedir. Buna bağlı olarak birden fazla yatırımcı da portföyüne Solana (SOL) coini dahil etmiştir. Kripto para projesine duyulmuş olan güveni de ortaya çıkarmaktadır. Solana şu sıralar BTC’ye bağlı bir şekilde seyrini devam ettiriyor ve şu anda 131 dolar üzerinden de işlem görmektedir.

Solana Coin Geleceği
Solana Coin Geleceği

Günümüzde birden fazla yatırımcı portföyüne Solana’yı dahil etmektedir. Ancak birden fazla kişi kripto para projesinin de ileri zamanlarda hangi noktada olabileceğini kestiremiyor. Bundan dolayı da analiz ve yorumlarını aktaran analiz şirketleri de Solana 2023 tahminlerini açıklamaya başladı.

Solana Nedir?

Solana, veri tabanı Bitcoin olan hızlı blockchain platformlarından birisidir. Kısa adıyla SOL adını taşıyarak kendi kripto para birimini kullanır. Solana, var olan diğer blockchain platformlarına kıyasla daha hızlı ve yüksek işlem hızları ile düşük işlem ücretleri sunmaktadır. Solana’nın kapsamı merkezi olmayan uygulamalar (DeFi), NFT’ler, oyunlar ve bunun dışında belli yazılımlar gibi çeşitli uygulamalara ev sahipliği yapmak amacıyla ölçeklenebilir bir altyapı kullanmaktadır.

Solana, kripto para yatırımcıları içinde gittikçe günden güne daha fazla ilgi çekmektedir. Bundan dolayı da Solana uzun vadede ne olur? Sorularına karşılık dikkat çeken bir yatırım varlığı haline gelmiştir. Fakat unutmamak gerekir ki kripto para piyasası yükselişin olduğu kadar düşüşün de olduğu bir piyasadır. Burada yatırım işlemi gerçekleştirmeden önce dikkatli bir şekilde araştırma yapmak gerekir.

Solana Nasıl Çalışır?

Kripto para piyasasının en dikkat çekici kripto para birimlerinden birisi olan Solana, hızlı işlemlere ve yüksek verimi olan bir blok zinciri ağıdır. Solana hızını arttırmak işlemleri teslim etmek amacıyla benzersiz bir yöntem şeklinde kullanılmaktadır. Bu kapsamda kullanıcılar, işlem ücretlerini ödemekte hatta ağın yerel kripto para birimi olarak da Solana coin 2023 tahminleri adı verilen akıllı sözleşmeleri oluşturmaktadır.

OKU:  Mina Coin Geleceği

Solana daha çok DpoS açılımıyla Delegated-Proof-of-Stake fikir birliği yazılımına dayalı bir ağ üzerinden işlenmektedir. Bu da bazı yönlerden PoS ağlarından çeşitli farklılıklar oluşturur.

Dpos’ta ağları günümüzdeki POS cihazlarında kullanılan ağ gibidir. Bu ağda da doğrulayıcı bulunurken, hız bakımından ise Pos cihazından oldukça önemli ve farklı bir hızlı bir ağ olarak öne çıkmaktadır. Doğrulayıcı kısmı işlemleri onayladıkça ve bu işlemleri bloklara eklenmesi sürdükçe ağ içinde belirlenen oranda ödül kazanmaktadır.

Doğrulayıcı olmayan kişiler de varlıklarını Doğrulayıcılara sunmak koşuluyla, bazı teşvik ödülü kazanabiliyor. Bu şekilde sistemin işleyişi güvenli devam ederek cihazların da doğrulanmayı yapabilmesine karar ermektedir.

Solana Kimler Tarafından Bulundu?

2017 ‘de “Solana Labs” bünyesinde çıkarılan Solana Coin, Anatoly Yakovenko tarafından kurulmuştur. Solana blok zinciri, işlemleri doğrulamak amacıyla yeni bir yöntem olarak benimseyen yeni nesil bir blok zincir ağıdır. Yakovenko, Bitcoin hatta diğer birçok projenin hız sorunu yaşamasından dolayı bu kripto para birimini kurmuştur.

Solana Coin Geleceği 2023

Solana Coin 2023 yılı sonuna kadar yatırımcılarını sevindirmeye devam ediyor. Reddit’te bulunan Solana yorum kısmında bu kripto para birimi hakkında tamamen para biriminin hareketine ve temellerine bağlı bir fiyat değişikliği olacağı belirtiliyor.

Bundan dolayı SOL fiyatının önümüzdeki aylarda da 16 $ civarında işlem göreceği söylenmektedir. DigitalCoin tarafından yapılan yorumlara göre, SOL fiyatı 2024 yılında da 25 ABD dolarını görebilir. Fakat söylenene bu rakamın yıl sonunda da gerçekleşmesi muhtemeller arasında yer almaktadır.

Wallet Investor tarafından yayınlanan rapora göre de 2023 yılı ve devamında Solana için artışlar kademeli bir şekilde gelebilir. Bu kapsamda 30 doları aşabileceğine yönelik tahminler gelmeye devam etmektedir. Yıl sonuna dikkat çeken Wallet analistleri SOL için 2023 yılı sonunda da bir yükseliş olacağı görülmektedir.

OKU:  Ankr Coin Geleceği

Solana Coin Geleceği 2025

2025 yılında da Solana Coin geleceği birkaç düzeltmelere gidebilir. Burada bir dizi ortaklık, ittifak ve topluluk finansmanı sayesinde piyasa, 2024 yılında da 58 $ seviyesine ulaşan bir fiyat değişikliği üzerinden performans sergilemek açısından Solana sistemine bakıyor. Bu da aslında iyimser bir tahmin olup şüphesiz Ethereum, Bitcoin gibi buna benzer diğer kripto para birimleri ile karşılaştırıldığı zaman karşımıza çıkmaktadır.

Solana 2025 fiyat tahminleri yapan bir diğer analiz grubu olan DigitalCoin sistemine göre de SOL fiyatı 30 dolar üzerine çıkabilir.

Oyla
Kriptoloji

Merhaba ben Ali. Kriptoloji.org editörüyüm. Coin geleceği, grafiği, fiyat tahmini ve benzeri faydalı içerikler paylaşıyorum. Sitede yer alan hiçbir içerik yatırım tavsiyesi içermemektedir.

Yorum yapın